آخرین مطالب
کد خبر: 932
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۲- ۱۰:۰۷ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر

مهرپرس:این غول اقتصادی برای گسترش اقتصاد خود اقدام به تولید محصولاتی می کند که مختص مسلمانان است و این مسئله باعث شده بسیاری از تولید کنندگان کشورهای اسلامی که محصولات اسلامی تولید می کردند ورشکسته شوند چرا که تولیدات چین به نسبت تولیدات داخلی بسیار ارزانتر است و جذابیت هایی دارد که مصرف کننده را از بررسی …

به گزارش سرویس سبک زندگی بی باک، چین کشوری است که با تنوع تولید در محصولات خود توانسته به یکی از بزرگترین صادرکنندگان و تولید کنندگان کالا در حوزه های مختلف بدل گردد. کشور چین مدت هاست نام غول اقتصادی دنیا را یدک می کشد. ایران نیز مانند بسیاری از کشورها در زمره وارد کنندگان این کالاهاست. کالاهایی که بعضا نامرغوب و در بسیاری موارد مغایر با عرف کشور است.

این غول اقتصادی برای گسترش اقتصاد خود اقدام به تولید محصولاتی می کند که مختص مسلمانان است و این مسئله باعث شده بسیاری از تولید کنندگان کشورهای اسلامی که محصولات اسلامی تولید می کردند ورشکسته شوند چرا که تولیدات چین به نسبت تولیدات داخلی بسیار ارزانتر است و جذابیت هایی دارد که مصرف کننده را از بررسی کیفیت غافل می کند.

چین در بازارهای ایران نیز در حوزه تولید وسایل مذهبی وارد شد که توانست با تنوع در تولیداتش آن ها را به فروش برساند. کافی است سری به شهرهای زیارتی و اماکن مقدس بزنید تا برای سوغاتی بردن و تبرک شاهد این کالاها باشید.

البته فروش کالاهای نامرغوب چینی تنها مختص کشورایران نیست و شهرهای زیارتی و اماکن متبرکه کشورهای عراق، عربستان سعودی و سوریه هم از عرضه و توزیع کالاهای چینی در امان نیستند.

مسلما برای ترویج دین اسلام باید از تکنولوژی و فناوری های روز استفاده کرد بطور مثال یکی از ابزار مورد استفاده دوستداران قرآن، قرآن دیجیتال است.

اما نکته جالب است بدانید که کشوری مانند چین قرآن دیجیتالی تولید می کند که در یک بسته بندی نفیس حاوی یک جلد قرآن کریم، یک قلم الکترونیکی برای قرائت آن، بند قلم، کابل یو.اس.بی و  هندزفری می باشد جالبتر اینکه این قلم الکترونیکی به گونه ای طراحی شده که تنها این نوع نسخه از قرآن کریم را قرائت می کند و استفاده کنندگان آن عملا مجبور به استفاده از قرآن های چاپ کشور چین هستند.

آیا قرآن هایی که از کشور چین وارد می شود توسط کارشناسان و قرآن پژوهان مورد مطالعه و بازبینی قرار می گیرد؟ آیا صحت و عدم تحریف تائید شده است؟ آیا دستگاه های فرهنگی در این زمینه نظارت لازم را دارند؟

به گزارش بی باک، از دیگر موارد تولیدات چین لاک ناخن جدیدی است که ادعا می شود “اسلامی” است. چرا که زنان مسلمانان هنگام وضو گرفتن می توانند این لاک را به آسانی از روی ناخن خود پاک کنند.

شلوارهای جین چینی وارد بازار ایران شدند که عبارت “بسم الله الرحمن الرحیم” که “الله” آن دوبار تکرار شده است، و روی جیب های عقب این شلوارها یک بسم الله هم برعکس نوشته شده است.

درصورتی که در شرع اسلام برای کلمه الله حرمت قائل شده اند. به طوری که حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و بسیار قابل تامل است که این شلوارها به وفور در بازارهای تهران و دیگر شهرها به فروش می رسد.

در اینجا سؤالات مهمی به ذهن متبادر می شود اینکه چرا کشوری مانند چین باید به تولید محصولاتی که مختص مسلمانان است روی بیاورد و از مسلمانان در این زمینه پیشی بگیرد؟

چرا با توجه به شعارهایی که در سال های اخیر انتخاب شده و بر تولید ملی تاکید دارد بی توجهی صورت می گیرد و تولیدکنندگان داخلی با عدم حمایت مواجه اند؟ با توجه به تأکیدات صورت گرفته مبنی بر ترویج سبک زندگی اسلامی چرا هنوز گام موثری برای رفع این نقیصه برداشته نشده است؟

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس