آخرین مطالب
کد خبر: 691
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱- ۵:۱۰ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
نقل از مشرق - پیش از این مطلبی را در مورد سفر آیت الله لاری به آمریکا و استقبال زندانیان مسلمان از ایشان تقدیم حضور مخاطبان ارجمند کردیم. در ادامه ...

نقل از مشرق – پیش از این مطلبی را در مورد سفر آیت الله لاری به آمریکا و استقبال زندانیان مسلمان از ایشان تقدیم حضور مخاطبان ارجمند کردیم. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ابعاد دیگری از زندگی این عالم عالی قدر.

مرحوم آیت الله لاری قبلا در خاطراتش گفته بود: ۲۵ خرداد ۱۳۴۲ش بود و من پس از انجام عمل جراحی روی معده ام در آلمان دوران نقاهت بیماری را در بیمارستان می گذراندم. در همان زمان بود که خبر رسید امام موسی صدر می خواهد تو را ببیند. تعجب کردم؛ شاید به خاطر آن بود که یک روحانی از قم به آلمان آمده بود و مدتی بعد هم به قم برمی گشت؛ پس می توانست قاصد خوبی باشد. او پیش از آمدن به آلمان، به ایتالیا رفته بود و با مقامات آنجا هم دیداری داشت و از اندیشه های امام خمینی برای دولتمردان ایتالیا سخن گفته بود. به آلمان که رسید، به محل اقامتم آمد. من بلیت هواپیما برای بازگشت به ایران را گرفته بودم. این دیدار فرصتی مغتنم برای تبادل افکار بود:
ـ آقای لاری! ما وظیفه داریم در قبال پیامبر صلی الله علیه و آله هر کاری را بکنیم تا بتوانیم اسم رسول الله را زنده کنیم. گاه با تشکیل حکومت، گاه با منبر و گاه نوشتن…
شاید او نوشته های مرا در مجلات دیده بود و می خواست برای انقلاب بنویسم.
ـ آقای لاری من در این مدت که با روزنامه های اینجا صحبت کرده ام، آنها می گویند که سفارت خانه ها از ما حمایت می کنند. شما هم اگر بتوانید به ما پول بدهید، حرف های شما را می زنیم!
آه کشیدم! امام موسی صدر که کنار پنجره ایستاده بود و به آسمان نگاه می کرد، ادامه داد:
ـ خدایا! کی می شود که صاحب اصلی بیاید. از قم خبر رسیده که خیلی ها کشته شده اند. مرجع ما و پیشوای ما، خمینی رحمه الله را هم گرفته اند.
ـ این واقعیت دارد!؟
ـ آری، ایشان را به ترکیه تبعید کرده اند!
دوستانم این اخبار را به من نگفته بودند. امام موسی صدر به نوشته های روی میز اشاره کرد:
ـ چه می نویسی؟
ـ مقایسه بین تمدن اسلامی و تمدن غرب.
ـ احسنت! یکی از راه های مبارزه با دستگاه کفر، نوشتن است. نوشتن، راه را به مردم نشان می دهد.
کمی مکث کرد و گفت: آقای لاری! من می روم، می ترسم مزدوران رژیم شاه مرا تعقیب کرده باشند و به تو آسیبی برسانند. به قم که رفتی، در مورد پول هایی که مجلات خارجی می گیرند و علیه کسی مطلب می نویسند صحبت کن. شاید مراجع تقلید فکری کردند.
 ونوشتن اولین کتاب آیت الله لاری که با استقبال شدید غیر مسلمانان رو به رو شد آغاز موجی بزرگ در تبلیغ اسلام بود موجی که رهبری آن را آیت الله لاری بر عهده گرفته بود. از معجزات خداوند در این موج جهانی آن بود که پس از ترجمه کتاب ابشان به انگلبسی از طرف پروفسور حامد الگار دانشمندان اقصی نقاط دنیا خود با نوشتن نامه هایی به آیت الله لاری اعلام کردند که داوطلبانه کتاب فوق و بعد از آن کتب دیگر آیت الله لاری را به زبانهای مختلف دنیا ترجمه کرده اند تر جمه هایی که خود مولد امواج جهانی اسلام و گرایش بسیاری از بزرگان دنیا به اسلام شد.
بعد از آن گفتگوی تاریخی آیت الله لاری مرکزی را در قم تاسیس نمودند که اکنون با بیش از دو هزار مرکز و مؤسسه تبلیغی و تحقیقی در ۱۱۰ کشور جهان ارتباط دارد و ده‌ها هزار نامه از جویندگان آگاهی از اسلام ـ از ولیعهد انگلستان گرفته تا زندانیان آمریکا ـ دریافت کرده، و به آن پاسخ گفته است. آثار ایشان به بیشتر زبانهای دنیا ترجمه شده و توانسته قلوب مخاطبین را تسخیر نماید.
Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس