آخرین مطالب
کد خبر: 11474
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴- ۸:۵۴ ب.ظ
تعداد نظرات: ۲ نظر
فرماندار مهر خبر داد

فرماندار شهرستان مهر گفت: بیش از 35 میلیارد تومان ارزش‌افزوده فروش محصولات پالایشگاه پارسیان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های این شهرستان پرداخت ‌نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس» ، سید محمد موسوی عصر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری مهر برگزار شد با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار به‌ویژه شهید صارمی اظهار داشت: خبرنگاران یک جامعه حلقه اتصال بین مردم و مسئولان هستند که به‌یقین با حفظ این حلقه اتصال و با انتقال صحیح و صادقانه اطلاعات می‌توانند موجب پویایی و نشاط جامعه شوند.

وی بابیان اینکه خبرنگاران در پیشگاه خداوند بر اساس مسئولیتی که بر دوش دارند امتحان می‌شوند، افزود: خبرنگاران می‌توانند جزو نخستین کسانی باشند که در توسعه و پیشرفت جامعه نقش داشته باشند و به همین منظور باید اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح را موردتوجه قرار دهند.

فرماندار مهر با اشاره به کار و تلاش و کارگاه سازندگی در این شهرستان خاطرنشان کرد: بر اساس ظرفیت‌های بالقوه این شهرستان در زمینه سرمایه‌گذاری که از اولویت‌های اصلی ما در این شهرستان توسعه اقتصادی و به دنبال آن اشتغال‌زایی بوده، در این مدت بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که این میزان در مقایسه با سال‌های گذشته حجم فراوانی از سرمایه‌گذاری در این شهرستان بوده است.

نماینده عالی دولت در مهر گفت: در زمینه اعتبارات دولتی نیز یک حرکت جهشی انجام گرفت که در مقایسه با سال ۹۲، اعتبارات ۴ میلیارد تومانی این شهرستان در سال گذشته بالغ‌بر ۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی در مورد سهم شهرستان مهر از محل دو درصد نفت و گاز تصریح کرد: تا دو سال پیش سهم این شهرستان از پرداخت دو درصد نفت و گاز بسیار ناچیز بود که به‌عنوان‌مثال در حوزه گازی وراوی و تابناک با پیگیری‌های انجام‌شده بخشی از سهم این شهرستان که به‌ناحق پرداخت‌ نشده بود با ارائه مستندات لازم به وزارت نفت طی هشت ماه تغییراتی در اختصاص چاه‌های این دو حوزه گازی به وجود آمد و سهم شهرستان مهر تعیین شد.

موسوی بابیان اینکه وجود بالغ‌بر ۱۴ چاه گازی موجود در این دو حوزه مشترک در موقعیت جغرافیایی شهرستان مهر از سوی وزارت نفت اثبات شد، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته درحالی‌که مسئولان وقت از این موضوع اطلاع داشتند سهم دو درصد از استخراج این چاه‌ها به‌جای پرداخت به شهرستان مهر به شهرستان لامرد پرداخت می‌شده که با اصلاح این سهم از سوی وزارت نفت، در حال حاضر سهم شهرستان مهر پنج برابر سال‌های گذشته تعیین‌ شده است.

فرماندار شهرستان مهر خواستار پرداخت سهم ارزش‌افزوده محصولات پالایشگاه پارسیان شد و بیان داشت: بیش از ۳۵ میلیارد تومان ارزش‌افزوده فروش محصولات شرکت پالایش گاز پارسیان به دهیاری‌ها و شهرداری‌های این شهرستان پرداخت نشده که به‌یقین این نیز یکی از مطالبات به‌حق مردم این شهرستان است که انتظار می‌رود مدیرکل امور مالیاتی این استان پیگیر خواسته مردم شهرستان مهر باشد.

وی اضافه کرد: از سال ۸۸ باید مبالغ حاصل از فروش محصولات پالایشگاه پارسیان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های این شهرستان پرداخت می‌شده که در سال ۹۲ حدود ۲۰ میلیارد تومان واریز شده است.

به گزارش مهرپرس، خبرنگاران خبرگزاری‌ها، نشریات، سایت‌های خبری و عکاسان و مدیران مسئول هفته‌نامه‌های ویژه مهر از سوی فرماندار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تقدیر شدند.

Share

 1. پاقلات می‌گه:

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام اگه میشه ما رو بانام پاقلات نیوز به پیوندها اضاف کنید
  paqalatnews.ir

 2. علی می‌گه:

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  چزا فشار نمیار ن مدیر عامل تغیر کنه

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس