آخرین مطالب
کد خبر: 11432
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۴- ۷:۱۸ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
در خطبه‌های نماز جمعه شیراز عنوان شد
به گزارش خبرگزاری فارس ، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های ظهر امروز نماز جمعه این شهر اظهار داشت: ما هیچ قضاوتی در مورد استاندار جدید فارس نداریم و پیشاپیش قضاوت ...

به گزارش خبرگزاری فارس ، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های ظهر امروز نماز جمعه این شهر اظهار داشت: ما هیچ قضاوتی در مورد استاندار جدید فارس نداریم و پیشاپیش قضاوت را غلط می‌دانیم بلکه بعد از انجام وظایف نسبت به وظایف ایشان قضاوت می‌کنیم.

وی افزود: آنچه جای سخن دارد نحوه برخورد وزارت کشور با نمایندگان مجلس است اما جایگاه نماز جمعه هم جایگاه نصیحت و تذکر بوده و جای تعیین تکلیف نیست. خطیب نماز جمعه شیراز بیان کرد: جایگاه امام‌ جمعه نسبت به رعایت قانون بیشتر از دیگران است و آنچه سوء‌تفاهم بین وزارت کشور و نمایندگان مجلس اتفاق افتاده قابل‌پیگیری است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آنچه در این جایگاه پیش از این بیان کرده‌ام  این بوده که چرا باید مدیریت استانداری در فواصل زمانی کوتاه باشد و این امر مدیریت استان فارس را به چالش بکشاند و این‌که چرا در این استان عمر مفید یک استاندار به‌صورت میانگین ۲۲ ماه است و شهر ۲ میلیون نفری شیراز چرا باید با چهار سرپرست فرمانداری اداره شود.

ایمانی اضافه کرد: این استان ۳۰ شهرستان و بیش از ۸۰ بخش دارد و مسئولان باید دقت کنند که فارس استانی پاک و دلسوز به انقلاب و همراه دولت است و ازاین‌رو حق فارس است که برخوردار از نعمات الهی باشد.

امام‌ جمعه شیراز یادآور شد: هنوز بزرگراه ما به اصفهان و همچنین پتروشیمی، صنایع و بسیاری موارد دیگر در معرض اماواگر است و با دوران حکومت‌های یک‌ساله، شش‌ماهه و دوساله نمی‌توان این دردها را التیام داد و ما این را نقد می‌دانیم و نسبت به مسئولان نقد دلسوزانه و منصفانه داریم و این را حق خود می‌دانیم.

ایمانی ادامه داد: برخی دشمنان و دوستان ناآگاه صحبت‌های نمایندگان مجلس را به برخورد قومیتی تشبیه و ارائه کردند، درحالی‌که به‌ هیچ‌ عنوان موضوع قومیت مطرح نبوده و نخواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه قوم لُر از اصیل‌ترین قومیت‌های کشور است، یادآور شد: قومی که استاندار جدید فارس از آن می‌آید در تاریخ مبارزات ایران همواره پیشگام و مثمر ثمر بوده و از اصیل‌ترین اقوام ایران است که از ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد همواره حضورداشته و فعالیت‌های بزرگی داشته‌اند.

ایمانی در پایان عنوان داشت: این قوم یک خصوصیت بارز و انحصاری دارد که آن نیز شیعه ۱۲ امامی بودن آنان است، چراکه این قوم شیعه ۱۲ امامی هستند و اثرگذاری بسیار مثبتی در جامعه داشته‌اند.

خطیب نماز جمعه شیراز در ادامه تصریح کرد: نمایندگان با هماهنگی پیشنهاد‌هایی به وزارت کشور اعلام کردند اما آنچه احساس خطر می‌کنم این است که عده‌ای از این فضا سوءاستفاده می‌کنند و می‌خواهند مسائل قومی را مطرح کنند.

ایمانی افزود: این افراد سعی کردند چنین القا کنند که اعتراض نمایندگان استان فارس در نتیجه مسائل قومیتی بوده، در حالی‌ که قوم لر از اصیل‌ترین اقوام کشور ما بوده و در تاریخ همواره پیشگام در مبارزات با بریتانیا هم در بوشهر، خوزستان و فارس و همه‌جا پیش‌قدم بوده‌اند.

وی اضافه کرد: هیچ‌گاه نمایندگان نسبت به این قوم اقدامی نکرده‌اند بلکه حتی برخی از نمایندگان فارس از همین قوم هستند و این القائات قومیتی کار دشمن و دوستان نادان است.

* چراغ سبز ناخواسته به دشمن، مسیر بعد از توافق را دچار اخلال می‌کند

خطیب نماز جمعه شیراز در فراز دیگری از خطبه‌ها گفت: ۲۳ تیرماه پایانی بر بحران‌های به وجود آمده از سوی آمریکا و ایادی آن بود. متن برجام حاصل جمع‌بندی مذاکرات ۲۲ ماهه تیم مذاکره‌کننده است که باید چند ماه دیگر انتظار کشید تا به حصول توافق نهایی منجر شود.

امام‌ جمعه شیراز بیان کرد: پس‌ از آن باید مراحل قانونی طی شود تا رصد تخلفات دشمن صورت گیرد و زمان طولانی پیش‌رو داریم که باید با همبستگی ملی، انسجام درونی و اتحاد از آن عبور کنیم.

وی با تأکید بر اینکه لازم است متن توافق به‌ دقت مورد بررسی قرار گیرد و مسیر قانونی آن طی شود، اظهار داشت: دشمن نباید از درون جامعه ما چراغ سبز پیدا کرده و ضرباتی بر ما و مسیر ما وارد کند بلکه باید به پایداری و زحمات طاقت‌فرسای تیم مذاکره‌کننده خدا قوت گفت و تقدیر و تشکر کرد.

* زحمات دولت‌های مختلف در دستاورد هسته‌ای فراموش نشود

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس یادآور شد: قلم‌های دگراندیش که می‌خواهند زحمات گذشتگان را وارونه جلوه دهند اما نباید فراموش کرد که بخشی از کار از زمانی که رئیس‌جمهور در کسوت دبیر شورای امنیت بوده، انجام‌ شده و همچنین ۱۲ سال در دولت‌های مختلف این پروژه پیگیری شده تا الآن به اینجا رسیده است.

وی تبیین کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس‌جمهور پاسخ فرمودند باید ملت ما قدردان همه زحمات باشد که این‌یک آرمان دسته‌جمعی بوده و ملت ما بارها اعلام کرده‌اند که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست.

امام‌ جمعه شیراز با تأکید بر اینکه این دستاورد حاصل هماهنگی ملی است، گفت: طبیعی است هرقدر درباره مواد توافق بررسی بیشتری بشود، اتقان بیشتری حاصل می‌آید و لازم است که شورای امنیت و مجلس شورای اسلامی نسبت به مفاد قرارداد، مطالعات جدی داشته باشند.

۲۶ تیرماه سالروز شکل‌گیری شورای نگهبان به‌ فرمان امام راحل دیگر موضوعی بود که آیت‌الله ایمانی در سخنان خود به آن اشاره و خاطرنشان کرد: در انتخاباتی که در اسفندماه باید انجام شود شورای نگهبان وظیفه‌مند است و باید با قاطعیت و با صلابت جایگاه رفیع مجلس را از حضور معاندان و با تفکرات ضد اسلامی که بنا دارند بر اریکه قانونی تکیه بزنند حفظ کند.

* لزوم حفظ قداست کانون خانواده در جامعه اسلامی

لزوم مسئولیت‌پذیری دیگر موضوعی بود که خطیب نماز جمعه شیراز به آن پرداخت و گفت: غرب می‌داند که اسلام برای خانواده قداست، حرمت و اهمیت ویژه‌ای قائل است و ازاین‌رو با برنامه‌های متنوع به شکستن کانون خانواده همت کرده است تا از قداست خانواده بکاهد و این مسئولیت پدر خانواده است که کانون خانواده را حفظ کند.

ایمانی در پایان عنوان داشت: باید هرکس در مسئولیت حوزه خودش، مسئولیت را دنبال کند که یک آغاز دارد و آن مسئولیت در برابر خود است و بعد مسئولیت در برابر خانواده است.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس