آخرین مطالب
کد خبر: 11423
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۴- ۵:۲۸ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر

توافقاتی که انجام گرفت هنوز بر روی کاغذ است و قرار شده است که از یک تاریخی شروع به اجرایی کردن آن تعهدات کنند.حجت‌الاسلام حسینی ادامه داد: ما نباید پیش‌داوری کنیم، نباید زیاد خوشحال باشیم و نباید هم زیاد دلواپس و نگران باشیم چون قبلاً دو توافق داشته‌ایم، توافق لوزان و ژنو که بعد از توافقات هرکدام به سود خود برداشت …

به گزارش عصر مُهـر، نماز وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن جمعه  در شهر مُهـر با حضور مردم ولایتمدار به امامت حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید حنان حسینی امام‌جمعه مهر در مصلای نماز جمعه اقامه شد.

سید حنان حسینی امام‌جمعه شهر مهر بیان داشت: امروز جمعه آخرین روز از ماه مبارک رمضان و فردا روز عید مسلمین و روز عید بزرگ اسلام روز عید سعید فطر است و نماز عید فطر در همین مکان برگزار خواهد شد.

سید حنان حسینی اظهار داشت: امشب که شب اول ماه شوال است و شب عید سعید فطر همانند شب قدر است و ازنظر احیاء دعا، شب‌زنده‌داری، مناجات که همانند اعمال شب قدر فضیلت دارد.

حجت‌الاسلام حسینی یادآور شد: امروز ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان است که در سال ۵۹ تأسیس شد و در قانون اساسی گنجانده شد این نهاد انقلابی و بسیار ضروری و لازم است.

وی ادامه داد: کسانی که به شورای نگهبان ایراد می‌گیرند هنوز شورای نگهبان را به‌خوبی نشناخته‌اند که چه وظیفه‌ای دارد و اصولاً برای حفاظت از قانون در همهٔ کشورها باید یک مرکزی باشد که از قانون حفاظت کند، نظر دهد و مشکلات را حل کند که در جمهوری اسلامی به اسم شورای نگهبان قانون اساسی پیش‌بینی شد.

امام‌جمعه شهر مهر تصریح کرد: چندین وظیفه بر عهدهٔ شورای نگهبان گذاشته‌اند که نظارت کند بر مصوبات مجلس شورای اسلامی و تمامی قانون‌هایی که در مجلس قانون مصوب می‌کنند باید اسلامی باشد و اسلامی بودن مصوبات مجلس باید به تأیید شورای نگهبان برسد.

سید حنان حسینی گفت: شورای نگهبان نظارت بر انتخابات بر عهده دارد که چه کسانی می‌خواهند کاندید شوند برای هر پست و مقامی که باید صلاحیت آن‌ها تائید شود.

حسینی افزود: برای این‌که هرکسی به مجلس ورود نکند و یا پست و مقام‌های دیگری به دست نیاورند یک‌نهاد و یک شخصی باید این افراد را کنترل و تائید کند که آیا صلاحیت نماینده شدن را دارد یا خیر و سوابق آن شخص چه بوده است.

امام‌جمعه شهر مهر در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و بیان داشت: توافقاتی که انجام گرفت هنوز بر روی کاغذ است و قرار شده است که از یک تاریخی شروع به اجرایی کردن آن تعهدات کنند.

حجت‌الاسلام حسینی ادامه داد: ما نباید پیش‌داوری کنیم، نباید زیاد خوشحال باشیم و نباید هم زیاد دلواپس و نگران باشیم چون قبلاً دو توافق داشته‌ایم، توافق لوزان و ژنو که بعد از توافقات هرکدام به سود خود برداشت کردند که یک فکت شیت آمریکایی و یک فکت شیت ایرانی ارائه دادند و هرکدام دیگری را متهم به دروغ‌گویی کردند.

وی بیان داشت: هم‌اکنون نیز به همان صورت است و شروع کرده‌اند از مسئله توافق حرف زدن که می‌فرمایند هر آنچه ما می‌خواستیم به دست آورده‌ایم و خواسته‌های ما برآورده شده است و خطوط قرمز ما رعایت شد و هرآن چه که ما می‌خواستیم دشمن ما پذیرفته است و از طرفی دشمن ما آمریکا نیز همین صحبت‌ها را می‌کند و می‌گویند که ما یک توافق خوب انجام داده‌ایم و تمامی خواسته‌های ما انجام‌شده است.

امام‌جمعه شهر مهر در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: اگر دشمنان ما دبه درنیاورند و بر روی حرف‌های خود به ایستند کار خوبی انجام‌گرفته است و همین‌که کار به اینجا رسیده است خود یک کار بزرگی است.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس