آخرین مطالب
کد خبر: 11082
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴- ۹:۰۸ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
وزیر راه و شهرسازی خبر داد
به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، عباس آخوندی بعدازظهر امروز در همایش چشم‌انداز توسعه راه و شهرسازی جنوب فارس اظهار داشت: جنوب کشور یک منطقه ارزشمند است که دارای منابع ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، عباس آخوندی بعدازظهر امروز در همایش چشم‌انداز توسعه راه و شهرسازی جنوب فارس اظهار داشت: جنوب کشور یک منطقه ارزشمند است که دارای منابع قوی مختلف درزمینهٔ انرژی، انسانی، فرهنگی و تاریخی است.

وی در مورد ویژگی‌های مهم منطقه جنوب فارس نیز افزود: جنوب فارس منطقه‌ای است که دارای منابع عظیمی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه انرژی است و مردم این منطقه دارای ارتباطات تجاری مستحکم با دریا هستند و تاریخ ارتباط تجاری این منطقه در حوزه تجارت بسیار نهم بوده و از سوی دیگر آشنایی مردم با صنایع دریایی نکته بسیار مهمی است.

وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم ادامه داد: اتفاقات بزرگی در لامرد به‌ویژه در حوزه نفت و گاز و انرژی رخ‌ داده است که بسیار مهم است و نشان می‌دهد این منطقه پذیرش ظرفیت جمعیت بسیاری را دارد.

آخوندی خاطرنشان کرد: همزمان با توسعه صنعت و ایجاد شغل باید موضوع مهم سکونت و خدمات حمل‌ونقل و رفاهی نیز مورد توجه قرار گیرد، چراکه حجم بسیار جمعیت نیازمند خدمات بسیار مهم است و لامرد نیز با توجه به منطقه اقتصادی خود تبدیل به یک منطقه رقابتی می‌شود که نه‌تنها توسعه می‌یابد بلکه با دیگر مناطق نیز رقابت می‌کند.

وی با بیان اینکه در منطقه جنوب کشور ظرفیت پذیرش جمعیت بسیار بالا وجود دارد، عنوان کرد: باید این مناطق بیشتر توسعه پیدا کند.

آخوندی در مورد بازدید خود از تونل در حال ساخت شهید باقری لامرد نیز تصریح کرد: بهره‌برداری از این تونل می‌تواند این محور را تا پارسیان استان هرمزگان ادامه دهد و یک اقدام فوق‌العاده برای مردم است، چراکه صنعت، حمل‌ونقل و دریا می‌توانند هم‌افزایی بسیار خوبی با یکدیگر داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی به موضوع احداث آزادراه و حضور بخش خصوصی نیز اشاره کرد و ادامه داد: احداث آزادراه می‌تواند به بخش خصوصی واگذار شود و پیشنهاد ما توسعه آزادراه‌ها است و بخش خصوصی را برای این کار دعوت می‌کنیم و شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران در این زمینه به‌یقین مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

این مسئول در ادامه سخنان خود از ایجاد شهرهای جدید در لامرد فارس و پارسیان استان هرمزگان خبر داد و بیان داشت: با توجه اینکه کارهای مکان‌یابی این شهرها به‌ سرعت و به‌ خوبی انجام می‌گیرد، امیدواریم محل این دو شهر که در لامرد و پارسیان استان هرمزگان احداث می‌شود به‌ زودی به تصویب شورای عالی شهرسازی برسد و از تمام سرمایه‌گذاران برای ورود به کار و همکاری در این زمینه دعوت می‌کنیم.

در ادامه این همایش مدیرکل راه و شهرسازی لارستان نیز با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در جنوب فارس صورت گرفته است، بیان داشت: در ارزیابی عملکرد وزارت راه و شهرسازی اداره‌کل راه و شهرسازی لارستان جز سه اداره‌کل برتر از میان ۳۵ اداره کل کشور انتخاب شد.

داریوش نصر اضافه کرد: در کوتاه‌ترین زمان به پرونده‌های مربوط به گروه‌های راه و شهرسازی پاسخ داده می‌شود.

نصر در پایان تبیین کرد: با توجه به اینکه ۳ هزار و ۶۵۰ کیلومتر راه در حوزه استحفاظی اداره‌کل راه و شهرسازی لارستان وجود دارد، ۷۰ درصد از آن راه‌های روستایی و فرعی است، بنابراین باید این محورها ارتقاء پیدا کنند.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس