آخرین مطالب
کد خبر: 11068
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴- ۱:۳۴ ب.ظ
تعداد نظرات: یک نظر
با حضور وزیر راه و شهرسازی
محور گله‌دار ـ دارالمیزان در شهرستان مهر با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس» به نقل از فارس، عباس آخوندی صبح امروز در آیین بهره‌برداری ...

محور گله‌دار ـ دارالمیزان در شهرستان مهر با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس» به نقل از فارس، عباس آخوندی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از محور گله‌دار ـ‌ دارالمیزان در صدر هیئتی وارد شهرستان‌های لامرد و مهر شد.در این آئین جمعی از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به همراه شماری از مردم، وی را همراهی می‌کردند.در این سفر یک‌روزه وی از روند احداث بزرگراه استراتژیک ملی در حال ساخت لامرد  ـ پارسیان و تونل ۲ هزار و ۶۰۰ متری شهید باقری در محور لامرد ـ خنج بازدید کرد.

وزیر راه همچنین در همایش توسعه راه‌های ارتباطی جنوب فارس که در سالن اجتماعات معلم شهر لامرد و با حضور سرمایه‌گذاران، خیراندیشان، پیمانکاران و صاحبان صنایع برگزار می‌شود به سخنرانی خواهد پرداخت.

در این سفر که به دعوت نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، معاون معماری و شهرسازی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، رئیس سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌ها و جمعی از مسئولان ارشد کشوری راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند.

سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد گفت: راه گله‌دار ـ دارالمیزان در ادامه مسیر ارتباطی شهرستان‌های لامرد و مهر به محور جم – فیروزآباد است که فاصله این دو شهرستان به مرکز استان را کاهش داده است.

سید موسی موسوی اضافه کرد: این محور یکی از مسیرهایی است که با تکمیل آن به‌یقین درصد بسیاری از مسافران جنوب فارس برای رسیدن به مرکز این استان و دیگر نقاط کشور از آن استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از عید نوروز ۹۴، قطعه دوم محور مواصلاتی مهر – گله دار – دارالمیزان – دوراهی جم به طول ۳۰ کیلومتر به‌منظور سهولت تردد مردم شهرستان مهر بدون برگزاری هیچ مراسم رسمی زیر بار ترافیک رفت و ازآنجاکه به‌منظور بهره‌برداری از این محور بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و هیچ مراسمی برای افتتاح این محور و تقدیر از پیمانکار پروژه برگزار نشده بود، مقرر شد در این سفر با حضور وزیر راه و شهرسازی این قطعه نیز به‌صورت رسمی افتتاح شود.

به گزارش فارس، طول محور ارتباطی مهر ـ گله‌دار – دارالمیزان ۶۵ کیلومتر است که به‌منظور برنامه‌ریزی بهتر مقرر شده در سه قطعه کوچک‌تر تعریف شود.قطعه نخست از شهرستان مهر تا گله‌دار با مسافتی حدود ۲۳ کیلومتر هم‌اینک زیر بار ترافیکی است.

قطعه دوم این محور به طول ۲۴ کیلومتر است و از بخش گله‌دار تا ابتدای آب‌نمای دارالمیزان را شامل می‌شود و قطعه سوم نیز با ۱۸ کیلومتر مسافت از آب‌نمای دارالمیزان آغاز و به ورودی جاده فیروز آباد – جم منتهی می‌شود.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس