آخرین مطالب
کد خبر: 11065
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴- ۱:۳۱ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
وزیر راه و شهرسازی خبر داد
وزیر راه و شهرسازی از پایان یافتن عملیات اجرایی محور مهر – گله‌دار – دارالمیزان تا هفته دولت امسال خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس» به نقل از فارس، عباس ...

وزیر راه و شهرسازی از پایان یافتن عملیات اجرایی محور مهر – گله‌دار – دارالمیزان تا هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس» به نقل از فارس، عباس آخوندی صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از محور مهر – گله‌دار – دارالمیزان در سخنانى اظهار داشت: ٢٢ کیلومتر از این محور درگذشته عملیات اجرایی آن انجام‌شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود و امروز ٢۴ کیلومتر از این محور به عرض ١١ متر و زیرسازی ١٩ کیلومتر افتتاح شد و باقی‌مانده آن در هفته دولت به‌طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

وى خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی وزارت راه و شهرسازى در منطقه جنوب فارس توسعه صنعت و انرژى است که در راستاى مسائل زیرساختى، زیربنایى و شهرسازی، برنامه‌های متعددى در نظر گرفته‌شده که با اجرایى شدن آن‌ها شاهد تحول چشمگیرى در این منطقه خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازى تصریح کرد: مناطق لار، لامرد، مهر، خنج و دیگر مناطق جنوب فارس داراى منابع طبیعى بسیاری است که باید به انرژى تبدیل شود و در کنار صنعت به دیگر منابع دسترسی پیدا کند.

مدیرکل راه و شهرسازى لارستان نیز در این برنامه اظهار داشت: عملیات اجرایى محور اصلی مهر – گله‌دار – دارالمیزان که آغازشده بود پس از طى مسافت حدود ۴۵ کیلومتر به جاده عسلویه – فیروزآباد متصل می‌شود.

داریوش نصر بیان داشت: عملیات اجرایى این محور در قطعه نخست به طول تقریبی هفت کیلومتر با اجرای یک لایه آسفالت به ٧٢ رسید و قطعه دوم به طول ١۴ کیلومتر از اردیبهشت‌ماه سال ٩٠ با اجرای یک‌لایه دیگر آسفالت عملیاتى شده است.

وى افزود: مبلغ قرارداد عملیاتى این محور ٣٣٩ میلیارد و ٨٠۴ میلیون و ۴۴٩ هزار و ۴۶٩ ریال بوده است.

همچنین امام‌جمعه شهرستان مهر در این آیین اظهار داشت: محور مهر – گله‌دار و دارالمیزان شاهد تصادفات متعدد منجر به مصدومیت و فوت مردم این منطقه بوده که امید است با تأمین اعتبار، عملیات اجرایی این محور به پایان برسد.

حجت‌الاسلام سید عدنان حسینى خاطرنشان کرد: منطقه لارستان از توانمندی‌های بسیارى برخوردار است که با اهتمام مسئولان و مقامات ارشد کشورى و استانی شاهد برطرف شدن بسیاری از معضلات و مشکلات پیش روى این منطقه خواهیم بود.

به گزارش فارس، وزیر راه و شهرسازى همچنین در همایش چشم‌انداز توسعه راه و شهرسازى جنوب کشور در شهرستان لامرد حضور یافت و سپس به شهرستان‌های لار و خنج عزیمت و مشکلات راه و شهرسازى در این مناطق را موردبحث و بررسى قرار می‌دهد و راهکارهایى براى بهسازى نوسازى و احداث محورها در این مناطق، ارائه خواهد داد.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس