آخرین مطالب
کد خبر: 11018
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴- ۱:۲۹ ق.ظ
تعداد نظرات: . نظر
به مناسبت هفته هلال احمر صورت گرفت
به مناسبت هفته هلال احمر رئیس، کارکنان و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان مُهر با امام جمعه و فرماندار شهرستان مُهر دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»به نقل از ...

به مناسبت هفته هلال احمر رئیس، کارکنان و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان مُهر با امام جمعه و فرماندار شهرستان مُهر دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان مهر،فرماندار مهر در این دیدار با بیان اینکه عملکرد هلال احمر بر اصول بی طرفی و دور بودن از سلیقه های سیاسی است، اظهار داشت: فعالیت اعضای جمعیت هلال احمر کمک به همنوع و خدمت رسانی بر اساس کرامت انسانی است.

موسوی آماده بودن هلال احمردرپاسخگویی به مشکلات وحوادث غیرمترقبه را ضروری دانست وافزود:آگاهی به علم روزامداد رسانی،آمادگی بدنی و تهیه تجهیزات وامکانات  مورد نیازباعث کاهش تلفات درحوادث می شود.

فرماندار مُهر ابراز داشت: آموزش و تقویت نیروی امدادی در ادارات و نهادها و روستا ها و مناطق محروم را مهم عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: آموزش های فراگیر نیروهای امدادی در بخش ها و روستاهای تابعه شهرستان با هدف تقویت هر چه بیشتر برای مقابله با حوادث، سوانح و بحران های احتمالی مهم است.

وی با بیان اینکه این شهرستان در نقطه تلاقی سه استان جنوبی کشور قرار گرفته است وآمادگی لازم برای ایفای نقش پشتیبانی در حوادث شهرستانهای جنوبی استان فارس و استانهای بوشهر و هرمزگان وجود دارد تصریح کرد: ضرورت توجه ویژه به فراهم نمودن زیر ساخت های امدادی و ایمنی شهرستان مهر از جمله احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری و احداث انبار امدادی را مضاعف نموده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان مهر ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای مقیمی رئیس جمعیت ، هفته هلال احمر را به کارکنان و داوطلبان تبریک عرض نمودند.

در ادامه رئیس جمعیت هلال احمر مهرگزارشی از عملکرد و فعالیت این شعبه در سال ۹۳ ارائه داد و گفت:در حال حاضر فاز اول ساختمان اداری جمعیت هلال احمر شهرستان مُهر پایان یافته است و فاز دوم آن آغاز شده که امیدواریم شاهد اتمام آن طی چند ماه آینده باشیم.

مقیمی گفت: با اجرای طرح ملی دادرس ویژه دانش آموزان سوم راهنمایی درتمامی مدارس سطح شهرستان ، حدود ۷۰۰ نفر تحت آموزش های کاربردی قرار گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر مهر افزود:اجرای طرح امداد و نجات نوروزی ،راه اندازی پست راهنمای مسافران نوروزی در ورودی شهر،راه اندازی هفت خانه ی داوطلب در روستاهای شهرستان،راه اندازی کانون های دانشجویی دانشگاههای پارس ،آزاد وپیام نور،راه اندازی کانون غنچه های هلال،را ه اندازی شاخه های دانش آموزی در مدارس ، عضویت و آموزش معلمان شهرستان به تعداد۷۴۰ نفر،اجرای طرح سلامت،آموزش عمومی کمک های اولیه به نیروی انتظامی و اجرای طرح همای رحمت بخشی از برنامه های انجام شده در سال ۹۳ بوده است.

در ادامه خانواده هلال احمر شهرستان مُهر با امام جمعه شهر مُهر دیدار کردند و حجه الاسلام والمسلمین حسینی  ضمن خوش آمدگویی و تبریک به مناسبت هفته هلال احمر به کارکنان و داوطلبان  بیان داشت: دلسوزی و پشتکار و نیز حضور همیشگی امدادگران در صحنه های عملیاتی و رو به رو شدن با شرایط سخت ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی آموزش و تقویت نیروی امدادی را مهم عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: تلاش برای نجات جان انسانها و کمک به هم نوعان از ارزش معنوی و جایگاه والایی در نزد خدای متعال دارد.

امام جمعه شهر مُهر در پایان خواستار حضور نماینده جمعیت در ستاد نماز جمعه شهرستان شد و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با هلال احمر ابراز داشت.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس