آخرین مطالب
کد خبر: 10986
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴- ۹:۳۵ ق.ظ
تعداد نظرات: . نظر
مدیر کمیته امداد شهرستان مُهر خبر داد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مُهر از پرداخت بیش از 23 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان این شهرستان خبر داد.وی بابیان اینکه از ابتدای فرمان امام (ره) تا دهه سوم تشکیل کمیته امداد بیشتر به وضع معیشتی مردم توجه شده اظهار داشت: در دهه چهارم تشکیل این نهاد…

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مُهر از پرداخت بیش از ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان این شهرستان خبر داد.

سید مرتضی علوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار«مهرپرس» بابیان اینکه از ابتدای فرمان امام (ره) تا دهه سوم تشکیل کمیته امداد بیشتر به وضع معیشتی مردم توجه شده اظهار داشت: در دهه چهارم تشکیل این نهاد بر دو مقوله ترویج قرض‌الحسنه و توانمندسازی خانواده‌ها تأکید شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع توانمندسازی یک مقوله بسیار گسترده است افزود: در این زمینه در ابعاد فرهنگی و اجتماعی که سرآمد آنها بعد اقتصادی خانواده‌ها است اقداماتی از جمله پرداخت وام‌های خودکفایی و اشتغال‌زایی انجام‌شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهر بیان داشت: در سال ۹۳، ۲۸۶ مورد وام قرض‌الحسنه ۴ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریالی به مددجویان زیرپوشش پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مُهر با بیان اینکه ۱۹ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال نیز به‌ عنوان وام خودکفایی به مدد جویان پرداخت شده که زمینه اشتغال ۱۸۵ نفر را فراهم کرده است اضافه کرد: در مجموع ۲۳ میلیارد و ۳۹۳ میلیون ریال تسهیلات در اختیار مدد جویان این نهاد قرار گرفته است؛ که ۱۳۵ خانوار، از زیرپوشش این نهاد خارج شده‌اند.
علوی با اشاره به جایگاه ویژه این شهرستان در جمع‌آوری زکات بین شهرستان‌های استان فارس اظهار داشت: مردم این شهرستان با توجه به عرق مذهبی و آشنایی کامل با فریضه زکات و همچنین آموزش‌های لازم از سوی روحانیون اعزامی سازمان تبلیغات اسلامی در پرداخت زکات مشارکت گسترده‌ای داشته‌اند.

وی افزود: ستاد احیای زکات شهرستان مهر در سال ۹۳ توانسته است ۱۳ میلیارد ریال از در آمدهای زکات محصولات کشاورزی را جمع‌آوری کند به‌طوری‌که تا به امروز رتبه نخست جمع‌آوری درآمدهای زکات در استان فارس در اختیار این شهرستان است.

علوی با اشاره به اینکه شهرستان مهر به دلیل خشک‌سالی‌های اخیر با کاهش تولید محصولات کشاورزی مواجه بوده است افزود: جمع‌آوری زکات محصولات کشاورزی همچنان ادامه دارد و در سال جاری نیز تا به امروز ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال وجه نقد اعم از واجب و مستحب در مواردی مانند خرید جهیزیه، ساخت مسکن مددجویان، مسجد، حسینیه و درمان مددجویان هزینه شده است.

انتهای پیام/۲۴۴۸/

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس