آخرین مطالب
کد خبر: 10890
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴- ۱۱:۳۷ ق.ظ
تعداد نظرات: . نظر
فرماندار مهر و نماینده مردم این شهرستان در مجلس خواستار شدند

فرماندار مهر و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده اعزامی رئیس‌جمهور به مهر بر لزوم توجه ویژه دولت به کاستی‌های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»، فرماندار مهر بعد از ظهر امروز در جمع مردم و مسئولان این شهرستان با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور به شهرستان مهر سفر کرده است، در سالن نشاط این شهر اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح‌های بسیار ارزشمند و از ابتکارات دکتر هاشمی است که به‌یقین تمام مردم از مزایای این طرح بهره‌مند شده‌اند.

سید محمد موسوی با اشاره قابلیت‌های شهرستان مهر و هم‌جواری با آب‌های خلیج‌ فارس با فاصله کمتر از ۳۰ کیلومتر گفت: مسیر ارتباطی پارسیان به پارس جنوبی و فاصله بسیار کم این شهرستان تا دریا قابلیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه را افزایش داده و در زمینهٔ واردات و صادرات کالاهای تولیدی می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

نماینده عالی دولت در مهر با بیان اینکه بنای تنها بیمارستان این شهر مربوط به ۴۰ سال گذشته است، تصریح کرد: بیمارستان حضرت فاطمة‌الزهرا (س) مهر از نظر کارشناسان فنی استانداری دارای بافت فرسوده و غیرقابل استفاده است و نیاز به مجوز احداث بنای جدید و تجهیز کامل دارد که امید است این موضوع مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته به دلیل نبود یک بیمارستان مجهز خانواده‌های بسیاری داغدار شده‌اند.

موسوی با اشاره به اینکه مهر تحت تأثیر مستقیم آلایندگی‌های ناشی از پارس جنوبی قرار دارد، عنوان کرد: این شهرستان از عوارض آلایندگی پارس جنوبی بی‌بهره است در صورتی‌که اعتبارات یکی از روستاهای عسلویه ۱۵ میلیارد تومان بوده و شهرداری‌های مهر با مشکلات کمبود اعتبار مواجه‌اند.

فرماندار مهر در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با وجود سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۶۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای نخستین بار در مهر، میزان نرخ بیکاری در این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌های این استان نیز بالاتر است.

آب شرب روستایی، ساماندهی کمربند سبز منطقه (نخلستان) و چاره‌اندیشی در مورد اتمام بیمارستان نیمه‌تمام گله‌دار از دیگر مشکلاتی بود که فرماندار مهر به آن اشاره کرد و خواستار توجه دولت به آن‌ها شد.

سید موسی موسوی نماینده مردم مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تقدیر از حضور وزیر بهداشت و درمان در شهرستان‌های مهر و لامرد اظهار داشت: دکتر هاشمی در مورد اجرای طرح تحول نظام سلامت به‌یقین شعار دیرینه مقام معظم رهبری را جامه عمل پوشاند و امید است که با تحقق اعتبارات، روزبه‌روز شاهد تسری آن به سایر حوزه‌های درمانی باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، شهرستان مهر را دارای ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه صنایع پایین‌دستی دانست و بیان داشت: در این زمینه تلاش‌هایی صورت گرفته و این ظرفیت‌ها شناسایی و به استانداری اعلام ‌شده است.

نماینده مردم مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان مهر و لامرد جزء مناطق تأثیرپذیر از آلایندگی‌های پارس جنوبی بوده اما از مزایای دریافت عوارض آلایندگی‌ها بی‌بهره است.

وی خاطرنشان کرد: مسئله اشتغال از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان این منطقه است و ضرورت دارد که این موضوع در اولویت برنامه‌های دولت قرار گیرد.

موسوی ادامه داد: در سفر رئیس‌ جمهور به استان فارس بالغ‌ بر ۱۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در این شهرستان سرمایه‌گذاری می‌شود که این نشان‌دهنده ظرفیت‌های بسیار بالای این شهرستان در زمینهٔ جذب سرمایه‌گذار است.

 نماینده مردم مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: این شهرستان با جمعیتی بالغ‌ بر ۶۰ هزار نفر تنها دارای یک بیمارستان بدون تجهیزات و همچنین دارای مراکز بهداشت و درمان محدود از نظر تجهیزات و کارکنان است که ضرورت دارد در مورد رفع این مشکلات تأمین اعتبار شود.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس