آخرین مطالب
کد خبر: 10675
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳- ۱۰:۰۹ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
معاون برنامه‌ریزی و توسعه استاندار فارس خبر داد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه استاندار فارس گفت: اجرایی شدن طرح اقتصاد مقاومتی در فارس از رویکردهای شورای برنامه‌ریزی این استان است که با تحقق آن شاهد پیشرفت اقتصادی و عمرانی ...

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استاندار فارس گفت: اجرایی شدن طرح اقتصاد مقاومتی در فارس از رویکردهای شورای برنامه‌ریزی این استان است که با تحقق آن شاهد پیشرفت اقتصادی و عمرانی در فارس هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس ، ساسان تاجگردون امشب در حاشیه سیزدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس در سخنانی اظهار داشت: برداشت منابع در حوزه عمرانی نسبت به دو سال گذشته در استان فارس از شرایط مطلوب‌تری برخوردار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست پنج دستور کار شامل پیشنهادهای کارگاه‌های تخصصی شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان، ارائه گزارش عملکرد گروه‌های تخصصی، کمیته تأمین منابع مالی و گزارش عملکرد بسیج سازندگی موردبررسی قرارگرفته و راهکارهای علمی و عملی نیز ارائه می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار فارس تصریح کرد: از سوی شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان در سال جاری ۱۳ جلسه با ۸۵ نشست کارگروه‌های مقاومتی، تصویب ۵۹۵ پیشنهاد و ۱۳۱ طرح با اعتباری بالغ‌بر یک‌هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال اجرایی شده است.

تاجگردون بیان داشت: اجرایی شدن طرح اقتصاد مقاومتی در فارس از دیگر رویکردهای شورای برنامه‌ریزی این استان است که با تحقق آن شاهد پیشرفت اقتصادی و عمرانی در فارس هستیم.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس نیز در این نشست در سخنانی در مورد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این طرح ابعاد فراگیر و همه‌جانبه‌ای دارد اما سپاه فجر فارس بر اساس توانمندی مردم، فعال‌سازی خوداشتغالی افراد با استفاده از ظرفیت‌های موجود وارد این عرصه شده است.

سرهنگ پاسدار عبدالحمید اسماعیلی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی ۲ هزار و ۵۰۰ عرصه اقتصادی در این استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و نیز ایجاد صنایع تبدیلی کوچک و بازارچه‌های دائمی به‌منظور عرضه و فروش بدون واسطه محصولات تولیدی ازجمله بخشی از برنامه‌های رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: واگذاری اعتبارات اقتصاد مقاومتی با اولویت نیروهای متخصص کشاورزی و صنعت به‌منظور افزایش تولید، بهره‌وری و تمرکز بر ایجاد اشتغال با راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیز از دیگر رویکردهای اقتصاد مقاومتی در این استان است.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس