آخرین مطالب
کد خبر: 10537
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳- ۸:۴۶ ب.ظ
تعداد نظرات: ۲ نظر
امام جمعه مهر:

امام جمعه مهر گفت:متاسفانه شرایط پیاده شدن اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان صورت نگرفته است که اگر به این موضوع مهم توجه شود حتی بر پایه اقتصاد بدون نفت نیز می توانیم کشور را اداره کنیم.

امام جمعه مهر گفت:متاسفانه شرایط پیاده شدن اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان صورت نگرفته است که اگر به این موضوع مهم توجه شود حتی بر پایه اقتصاد بدون نفت نیز می توانیم کشور را اداره کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»،حجت‌الاسلام سید حنان حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب در خصوص مسائل مهم کشور از جمله وضعیت اقتصادی و گذر از پیچ تاریخی مقابل ملت توصیه هایی بیان فرمودند.
وی ادامه داد:اسلام دارای یک مکتب اقتصادی اسلامی است که مقام معظم رهبری آن را به نام اقتصاد مقاومتی تعبیر نمودند که اگر به آن عمل شود به یقین به ما درس مقاومت می دهد و بر اساس این اقتصاد است که می توانیم به خود کفایی برسیم وکشور را اداره کنیم.
امام جمعه مهر خاطرنشان کرد:البته طبق فرمایش مقام عظمای ولایت متاسفانه شرایط پیاده شدن اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان صورت نگرفته است که اگر به این موضوع مهم توجه شود حتی بر پایه اقتصاد بدون نفت نیز می توانیم کشور را اداره کنیم.
حسینی از دیگر توصیه های رهبری در این دیدار به مسئولان را دقت در اخذ مالیات از همه طبقات برشمرد و ابراز داشت:یکی از راه‌های قطع وابستگی بودجه کشور به نفت تکیه بر درآمدهای داخلی،تولید و تجار ت و مالیات است،واخذ مالیات حتی از ثروتمندان و سرمایه داران نیز باید باشد.
خطیب جمعه مهر با انتقاد از عملکرد وزیر صنعت،معدن و تجارت در واردات۲۳کشتی شکر خارجی متعلق به وزیر گفت:این چگونه اقتصاد مقاومتی و لبیک به فرمان اقتصادی رهبری است و چگونه می خواهیم کشور را از وابستگی نجات دهیم در حالیکه شکر کشاورزان داخلی به فروش نمی رسد.
وی ابراز داشت: رهبر انقلاب فرمودند عقیده دارم حتی اگر مسئله هسته‌ای هم حل ‌شود، باز تحریم‌ها را لغو نمی‌کنند و بهانه‌گیری‌های دیگری می‌آورند، چون دشمن با اصل انقلاب اسلامی مخالف است.
امام جمعه مهر به پنج اسفند سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اشاره کرد و افزود:این بزرگوار دارای مقامات ارزشمندی است که قابل توصیف نیست در هر میدانی قهرمان است و در تمام‌ ابعاد زندگیش اسطوره‌ای بی‌نظیر بود که یکی از سیره‌های عملی زندگی این بانوی بزرگوار پرستاری و دستگیری از بیماران و درماندگان بود.امید است که این قشر زحمت کش جامعه نیز از این بانوی بزرگ ایثارگری و فداکاری را الگو بگیرند.‌

Share

  1. ا ب م می‌گه:

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

    احسنت از اطلاع رسانی شما

  2. حسین می‌گه:

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

    ممنون مهرپرس عزیز، گلی به گوشه جمال عقیده ی راسخت

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس