آخرین مطالب
کد خبر: 10259
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳- ۱۲:۱۸ ق.ظ
تعداد نظرات: یک نظر
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس:

مریدی در مورد فضای مدیریتی حاکم بر فرهنگ وهنردرسطح استان گفت:در انتخاب ها وتغییر وتحولات فقط قانون،عرف و شرعی که حاکم است را مبنا قرار می دهیم نه اینکه نگاهمان بر اساس سلایق و علایق خواهد بود.وی ادامه داد:اگر بناست عده ای خاص با یک رویکرد خاص وارد شوند و بایک نگاه سلبی…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مْهرپرس»،بهزاد مریدی عصرامروز درنشست با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان که درسالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهر برگزارشد با تسلیت ایام سوگواری اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهارداشت:اگر اساطیر تمام دنیا را بررسی کنیم در هیچ دوره و قرونی که امکان وجود داشته باشد نبوده است که پا به پای این بزرگ اسطوره عالم بشریت در حرکت باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس در مورد هنر مقدس تعزیه با اشاره به اینکه نگاه جشنواره و سوگواره زدگی می تواند ضربه مهلکی بر پیکر هر هنر باشد تاکید کرد:امروز برای اینکه هنر تعزیه با این آسیب مواجه نشود نیازمند این است که همه کسانی که در این زمینه فعالیت های آموزشی و پژوهشی دارند باید علاوه بر آماده سازی بسترهای فرهنگی این هنر،نگاه آسیب شناختی به آن نیز داشته باشند.

مریدی در مورد فضای مدیریتی حاکم بر فرهنگ وهنردرسطح استان گفت:در انتخاب ها وتغییر وتحولات فقط قانون،عرف و شرعی که حاکم است را مبنا قرار می دهیم نه اینکه نگاهمان بر اساس سلایق و علایق خواهد بود.

وی ادامه داد:اگر بناست عده ای خاص با یک رویکرد خاص وارد شوند و بایک نگاه سلبی هر آن چیزی را که فکر می کنند منتسب کنند به یقین آرام آرام از اصل متعالی هنر به دور می شویم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس با بیان اینکه تغییر و تحولات امری اجتناب ناپذبر است تصریح کرد:مهم ترین مسئله ای که در مورد انتصابات و تغییر و تحولات شکل خواهد گرفت بحث نگاه هنرممندان به فرد مورد نظر است.

وی خاطر نشان کرد:هیچکس به اندازه خود هنرمند تحدید حدودها و عرف ها را نخواهد شناخت لذا باید اعتماد کنیم و اجازه دهیم که به جای سانسورهای بی رویه،مجموعه فرهنگی خود بر مبنای عرف و شرایط،فضا را بازنگری کنند.

مریدی در پایان ابراز داشت:سیاست دولت در عرصه فرهنگ و هنر نگاهی تسهیل گرایانه است و فضا را به گونه ای مهیا خواهیم کرد که بخش های خصوصی و موسسات فرهنگی و هنری بتوانند به راحتی کارشان را دنبال کنند.

به گزارش مهرپرس،در نشست اصحاب فرهنگ و هنر مهربا مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس، مهم‌ترین درخواست‌های اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

Share

  1. جواد می‌گه:

    Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

    سلام…خدا کند ولی گمون مکن

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس