آخرین مطالب
کد خبر: 10070
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳- ۱۱:۴۹ ب.ظ
تعداد نظرات: . نظر
همرزم شهید همت در یادواره شهدای چاهو:
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»، سردار کاظم میرحسینی امشب در مراسم افتتاح سومین یادواره شهدای روستای چاهو بخش مرکزی مهر اظهار داشت: اگر برای استمرار صدر اسلام 72 تن در ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«مهرپرس»، سردار کاظم میرحسینی امشب در مراسم افتتاح سومین یادواره شهدای روستای چاهو بخش مرکزی مهر اظهار داشت: اگر برای استمرار صدر اسلام ۷۲ تن در عاشورا شهید شدند، در جنگ و انقلاب اسلامی نیز شهدای هشت سال دفاع مقدس برای استمرار جمهوری اسلامی و راه سرخ شهدای کربلا جان‌فشانی کردند که در آن هیچ تردیدی نیست.

وی با اشاره به اینکه هم‌پیمانان غرب و شرق برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی با تمام توان تسلیحاتی خود پشت سر صدام جنایتکار ایستادند، تصریح کرد: با ایثار و ازخودگذشتگی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس، امروز استکبار جهانی در افول است و باید به شهدا و حکومت اسلامی که مایه عزت ما شده‌اند افتخار کنیم.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهدایی بودند که زن و فرزندانشان را دوست داشتند اما جهاد درراه خدا را از هر چیزی برتر می‌دانستند خاطرنشان کرد: ما نیز امروز وظیفه‌داریم راه ولایت که ما را به مسیر خداوند متصل می‌کند ارزش قرار دهیم و از جناح‌ها و فرازو‌نشیب‌های دنیایی پرهیز کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهر نیز در این یادواره با گرامی‌داشت هفته بسیج اظهار داشت: به یقین تشکیلات مقدس بسیج از بزرگ‌ترین نعمت‌های اللهی بوده که خداوند به‌واسطه‌ یکی از بهترین انسان‌ها به مردم ایران ارزانی داشته است.

مهدی قادری ادامه داد: امروز با گذشت سه‌دهه از تشکیلات مقدس بسیج، نام و تفکر بسیج و بسیجی دشمن را به‌زانو و اردوگاه آنان را به لرزه درآورده است.

قادری بابیان اینکه ما امروز نظم نوین جهانی را در دنیا ایجاد کرده‌ایم تصریح کرد: سران غرب و استکبار هرچه تلاش می‌کنند نمی‌توانند فرهنگ مقاومت اسلامی را از پای درآورند چراکه تفکر بسیجی جایگزین مؤلفه‌های قدرت نظامی شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهر گفت: بینش و بصیرت مردم و اطاعت محض از ولایت دو عامل موفقیت و پیشرفت فرهنگ و تفکر بسیجی در دنیا بوده است.

به گزارش مهرپرس، سومین یادواره ۱۱ شهید روستای چاهو از توابع بخش مرکزی شهرستان مهر با حضور سردار کاظم میرحسینی همرزم شهید همت، حجت‌الاسلام سید حنان حسینی امام جمعه، مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و جمع بسیاری از مردم بخش مرکزی افتتاح شد.

اجرای رزمایش فرهنگی ستارگان زمینی در دو شب از برنامه‌های این یادواره است که برای نخستین بار در جنوب استان فارس برگزار می‌شود که ایام ابتدای انقلاب اسلامی و قبل از جنگ تحمیلی را به ایام جنگ و عملیات‌ متصل می‌کند و سپس به مهدویت و انتظار پایان می‌دهد.

روستای چاهو در دوران دفاع مقدس یکی از کم‌جمعیت‌ترین روستاهای استان فارس بوده که ۱۱ شهید را تقدیم این نظام کرده است.

Share

تولید ساعت های مذهبی

قرارگاه تولید محتوای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تماس فوري با مهرپرس